Tymbark - U 10

Znamy mistrzów woj. łódzkiego - relacja

12.04.2019
Znamy mistrzów woj. łódzkiego - relacja

2 dni sportowej rywalizacji, prawie 100 drużyn chłopców i dziewczynek, 923 strzelonych goli, tysiące uśmiechów na dziecięcych twarzach i wreszcie wszystko jest jasne. Mistrzami województwa łódzkiego w XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zostali chłopcy z Małych Gladiatorów Pabianice (kategoria do lat 8), Lechii Tomaszów Mazowiecki (U-10) i SP 137 Łódź (U-12), a także dziewczynki z LKS-u Victoria Bielawy (U-8) oraz UKS-u SMS Łódź (U-10 i U-12). Zawodnicy i zawodniczki z dwóch starszych kategorii awansowali do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się od 29 kwietnia do 2 maja w Warszawie. Mistrzowie regionów powalczą tam o występ w wielkim finale na PGE Narodowym.


Gospodarzem Finałów Wojewódzkich były obiekty ChKS-u przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18 w Łodzi. To tutaj spotkały się drużyny chłopców i dziewczynek ze wszystkich 24 powiatów.

 

Święto futbolu w Łodzi

Łódzkie finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” były prawdziwym pokazem sportowych talentów i dobrej zabawy. W poniedziałek do walki o tytuł mistrza regionu stanęli zawodnicy i zawodniczki z kategorii U-12 oraz piłkarki w kategorii U-10. Dzień później oglądaliśmy emocjonujące rozgrywki wszystkich drużyn U-8 oraz zespołów chłopców do lat 10.

 

Zawody odbywały się w wyjątkowej atmosferze, na którą złożyły się wielkie wsparcie rodziców oraz piękna pogoda. Emocje towarzyszyły rozgrywkom na wszystkich 8 boiskach już od samego początku rywalizacji. – Jesteśmy świadkami święta futbolu dla najmłodszych. Na wszystkich boiskach obserwujemy ambicję, wolę walki i determinację. To wspaniała inicjatywa, w którą zaangażowanych jest mnóstwo osób od zawodników, przez trenerów, aż po organizatorów. I za to chciałbym wszystkim podziękować – mówił Stanisław Sipa, wiceprezes ds. rozgrywek w Łódzkim Związku Piłki Nożnej, który Turniej obserwował już po raz 19.

 

Od samego początku w Turnieju bierze udział również trener Janusz Pawulski, który od lat prowadzi zespół z niewielkich Gidli. Zdaniem szkoleniowca, największą wartością imprezy jest możliwość zaprezentowania się szerokiej publiczności przez zawodników z mniejszych miejscowości. – To jeden z niewielu Turniejów, w którym dzieci w tym wieku mają okazję sprawdzić się na tle innych i poznać swoje możliwości, niekoniecznie grając na co dzień w klubach – tłumaczył trener z SP Gidle.


Odwaga, fantazja, zaangażowanie – te słowa najlepiej opisują zwyciężczynie w kategorii U-12. Piłkarki UKS-u SMS Łódź to aktualne mistrzynie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” do lat 12, nic więc dziwnego, że na boiska ChKS-u wyszły jak po swoje. Do finału dotarły z kompletem zwycięstw, zdobywając po drodze aż 61 bramek. W decydującym starciu pokonały UMKS Ostrovię Ostrówek aż 9:0. Najskuteczniejsza w drużynie i jednocześnie w całym turnieju była Natalia Sikorska. Drobna zawodniczka, która wyróżniała się umiejętnością podejmowania decyzji i brania na siebie ciężaru gry, została najlepszą strzelczynią zawodów. Łódzki SMS to klub wielu zdolnych piłkarek, dlatego warto też zwrócić uwagę na Martynę Bartczak i Wiktorię Malczewską, wysokie zawodniczki, idealnie wykorzystujące swoje warunki fizyczne. Pierwsza z nich została uznana najlepszą piłkarką w swojej kategorii.

 

Obserwując wyniki łódzkich finałów z poprzednich lat, jak również rywalizację pierwszego dnia, nie sposób nie zauważyć, że łódzki SMS ma w regionie monopol na wygrywanie. W rozgrywkach dziewczynek do lat 10 ich drużyna pewnie (4:0) pokonała w finale przeciwniczki z SP Bielawy. Na sukces klubu ze stolicy województwa bez wątpienia pracował cały zespół, w którym wyróżnić trzeba Julię Misiak. Najmniejsza na boisku, ale jednocześnie niezwykle szybka, trafnie podejmująca decyzje i bardzo zdeterminowana zawodniczka błyszczała na tle rówieśniczek. Drużyna do lat 10 od 4 lat prowadzona jest przez trenerkę Annę Kazimierczak, za każdym razem awansując do Finału Ogólnopolskiego. – Trenujemy, żeby móc rywalizować i pokazać to, czego się nauczyłyśmy. Niektóre zawodniczki grały już na PGE Narodowym, dlatego mają świadomość tego, że dzisiaj walczyły o fantastyczną przygodę.  Jednak zawsze najważniejsza dla nas jest dobra atmosfera oraz zabawa i tego też uczymy się na treningach – podkreślała Kazimierczak.

 

Z kolei rywalizacja w najmłodszej kategorii to przede wszystkim pierwsze sportowe emocje i boiskowe wzruszenia. – Dopiero teraz zaczyna się ich przygoda. Po Turnieju chcą dalej rozwijać się, trenować i dobrze się bawić. Sport daje im niesamowite emocje i dla nich warto tu co roku przyjeżdżać – podkreślała Żaneta Nowak, trenerka SP 10 Zduńska Wola, która w Turnieju brała udział już 7. raz. Jej drużyna zajęła 3. miejsce. Mistrzyniami do lat 8 zostały zawodniczki UKS-u Victoria Bielawy, które w finale pokonały SP Godzianów.


W rywalizacji chłopców U-12 zawodnikom nie można było odmówić zaangażowania, walki i energii. Od pierwszych minut meczu SP 137 Łódź – SP 5 Skierniewice zanosiło się na wyrównane spotkanie. Piłkarze po obu stronach byli maksymalnie zmobilizowani, co było widać, kiedy zespół ze Skierniewic odrobił starty, z wyniku 0:2 doprowadzając do remisu 2:2. Tym samym o mistrzostwie zdecydowały rzuty karne, które na swoją korzyść rozstrzygnęła drużyna z Łodzi. Na boisku nie brakowało młodych talentów, wśród których szczególnie wyróżniał się Aleksander Chałat z zespołu wicemistrzów – zawodnik niezwykle zaawansowany technicznie i uniwersalny, który potrafił wziąć na siebie ciężar gry i wykończyć akcję, ale przede wszystkim imponował świetnym przeglądem pola, dzięki któremu w kluczowych sytuacjach oddawał piłkę lepiej ustawionym kolegom. Z kolei u zwycięzców brylował bramkostrzelny Oskar Zawadzki, który poprowadził drużynę do zwycięstwa, a sam zgarnął koronę króla strzelców. Warto również zwrócić uwagę na niedocenianych zazwyczaj zawodników defensywnych. W tej roli doskonalone sprawdzał się Kacper Podraszka ze Skierniewic, który świetnie ustawiał się w obronie, potrafił przerwać akcję i przede wszystkim mądrze wznawiać grę.

 

Mistrzostwo regionu do lat 10 wywalczyli piłkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki. Był to wyrównany zespół tworzący kolektyw, który przewyższał rywali motorycznie, taktycznie i fizycznie. Najlepszym zawodnikiem został Bartłomiej Chyb z Lechii. – Radość sprawiają mi i strzelone bramki, i odbiory. Lubię grać w piłkę, dlatego cieszę się, że już trzeci raz mogę brać udział w Turnieju – mówił po finale szczęśliwy zawodnik.

 

Tymczasem najmłodsi piłkarze drugiego dnia rywalizacji przynieśli kibicom mnóstwo radości i powodów do uśmiechu. Choć dopiero zaczynają przygodę z piłką, to już teraz można zauważyć wśród nich młode talenty, takie jak u Maksymiliana Kępy, piłkarza zwycięskiej drużyny Małych Gladiatorów Pabianice, który imponował grą niezwykle dojrzałą jak na swój wiek.

 

Finały Wojewódzkie były wielkim świętem futbolu i okazją do przyjrzenia się najbardziej utalentowanym młodym piłkarzom i piłkarkom z regionu. W Łodzi świetnie bawili się nie tylko zawodnicy, ale też ich trenerzy, rodzice i kibice, którzy dopingowali młodych sportowców.

 

8339_fw-2019---lodzkie_m.jpg

 

Finały Wojewódzkie w województwie łódzkim – klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1. Mali Gladiatorzy Pabianice 1. LKS Victoria Bielawy
2. Warta Sieradz 2. SP Godzianów
3. UKS 1909 Concordia Piotrków Trybunalski 3. SP 10 Zduńska Wola
Najlepszy bramkarz Kacper Odrakiewicz (Mali Gladiatorzy) Katarzyna Panak (SP Godzianów)
Najlepszy zawodnik Maksymilian Kępa (Mali Gladiatorzy) Weronika Jarlechowicz (LKS Victoria Bielawy)
Król strzelców Antoni Chojecki (Mazovia 2011) Gabriela Jóźwiak (SP 10 Zduńska Wola)
U-10 1. Lechia Tomaszów Mazowiecki 1. UKS SMS Łódź
2. SP 12 Piotrków Trybunalski 2. SP Bielawy
3. SP 9 Skierniewice 3. SP Godzianów
Najlepszy bramkarz Jeremi Ciach (SP 9 Skierniewice) Natalia Rubin (SP Bielawy)
Najlepszy zawodnik Bartłomiej Chyb (Lechia Tomaszów Mazowiecki) Maja Legęncka (SP Bielawy)
Król strzelców Kacper Misztela (SP 12 Piotrków Trybunalski) Julia Misiak (UKS SMS Łódź)
U-12 1. SP 137 Łódź 1. UKS SMS Łódź
2. SP 5 Skierniewice 2. UMKS Ostrovia Ostrówek
3. SP 10 Sieradz 3. SP Moszczenica
Najlepszy bramkarz Szymon Urbaniak (SP 5 Skierniewice) Wiktoria Maciejewska (UMKS Ostrovia Ostrówek)
Najlepszy zawodnik Aleksander Chałat (SP 5 Skierniewice) Martyna Bartczak (UKS SMS Łódź)
Król strzelców Oskar Zawadzki (SP 137 Łódź) Natalia Sikorska (UKS SMS Łódź)

 

Wielki Finał na PGE Narodowym

W Łodzi chłopcy i dziewczynki z kategorii U-8 zdobyli tytuł mistrzów województwa. Ich starsi koledzy i koleżanki ze zwycięskich drużyn U-10 i U-12 wywalczyli ponadto awans na Finał Ogólnopolski, który odbędzie się w Warszawie od 29 kwietnia do 2 maja. Triumfatorów XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy po Wielkim Finale na PGE Narodowym. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja, na kilka godzin przed finałem Pucharu Polski w obecności takich widzów jak prezes PZPN Zbigniew Boniek czy selekcjoner Jerzy Brzęczek.


Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, głównym sponsorem od 13 lat firma Tymbark, a sponsorem brązowym od dwóch edycji – Electrolux. XIX edycja rozgrywek została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także wsparciem Komitetu Honorowego, na który składają się patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia.


Partnerem Turnieju w województwie łódzkim była Kompania Dystrybucyjna.

OCEŃ ZDJĘCIE00