Tymbark - U 10

znamy mistrzów woj. lubelskiego

14.04.2016
znamy mistrzów woj. lubelskiego

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Zamościu poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa lubelskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W zakończonym finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły MSKS "Puławiak" Puławy i UKS "Legion" Grabów Szlachecki w kategorii U-8, UKS "Niedźwiadek" Chełm i UKS "Jedynka" Krasnystaw w kategorii U-10 oraz UKS "Dubler" Opole Lubelskie i Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęcznej w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą reprezentowały województwo lubelskie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa lubelskiego zostały rozegrane 11-12 kwietnia na boiskach treningowych OSiRu na Rotundzie przy ulicy Królowej Jadwigi 8 w Zamościu. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły najmłodsze dzieci U-8, a drugiego zostały wyłonione najlepsze drużyny w kategorii U-10 i U-12.

 

W kategorii wiekowej do lat 8, najlepszą żeńską drużyną została ekipa UKS "Legion" Grabów Szlachecki, która w finałowym spotkaniu pokonała Szkołę Podstawową nr 2 z Białej Podlaskiej 7:1 - W tamtym roku zajęliśmy z dziewczynkami drugie miejsce, więc zrobiliśmy postęp, z czego bardzo się cieszymy. Miło, że pogoda pozwoliła nam na rozegranie spotkań i nie pokrzyżowała nikomu planów. Na co dzień pracuję w szkole podstawowej, więc kiedy tylko mam okazję, zbieram dziewczynki, aby w formie gier i zabaw przygotowywać ich do takich turniejów  - cieszył się trener zwycięskiej drużyny, Gustaw Serafin.

 

Wśród chłopców w najmłodszej kategorii zwyciężył zespół MSKS "Puławiak" Puławy, który w emocjonującym finale triumfował nad PSP nr 5 w Kraśniku 1:0. Po finale szkoleniowiec zwycięskiej drużyny chwalił organizację rozgrywek. - Jesteśmy tutaj rokrocznie, przyjeżdżamy już od pierwszej edycji i muszę przyznać, że jestem wielkim fanem tego turnieju. Z dziećmi pracuję od 20 lat, jeżdżę z nimi po całej Polsce i Europie, jednak docelową imprezą w sezonie jest dla nas właśnie "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Jest to najfajniejszy turniej i zdecydowanie najlepiej zorganizowany. Dla dzieci jest to spełnienie marzeń. Nawet gdyby zdarzyła im się porażka, bylibyśmy zadowoleni, ponieważ wzięcie udziału w takim wydarzeniu będzie ich w przyszłości mobilizowało do treningu. Być może któryś z chłopców zagra kiedyś na poziomie Ekstraklasy. Trzeba trzymać kciuki - opowiadał szczęśliwy trener, Bernard Bojek.  

 

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepsza okazała drużyna UKS "Niedźwiadek" Chełm, która w finałowym meczu swojej kategorii pokonała 4:0 Szkołę Podstawową z Modliborzyc. - W tamtym roku nie udało nam się wyjść z grupy, a teraz nie tylko awansowaliśmy, ale doszliśmy do finału, który wygraliśmy. Euforia wśród dzieci jest niewyobrażalna – komentował po triumfie Tomasz Domański, trener dziewczynek. Komplementował też założenia imprezy: - W takich turniejach wszyscy są wygranymi, wszyscy się dobrze bawią i o to najbardziej nam chodzi. Teraz będziemy przygotować się do wyjazdu do Warszawy tym samym, sprawdzonym systemem, czyli treningi poprzez zabawę. Mam nadzieję, że przyniesie to zamierzony efekt – dodał opiekun zespołu z Chełma.

 

Jeśli chodzi o drużyny chłopców w kategorii U-10, najlepiej wypadła ekipa UKS "Jedynka" Krasystaw, wygrywając finałowe starcie z MSKS "Puławiak" Puławy 7:0. - Przyjeżdżając tutaj spodziewaliśmy się tak wysokiego poziomu. Już od meczów ćwierćfinałowych zaczynało się naprawdę poważne granie o najwyższe cele, czyli wyjazd do Warszawy na finał ogólnopolski. "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" jest dla nas co roku wydarzeniem numer jeden w sezonie, do którego solidnie się przygotowujemy. Dwa lata temu w młodszej kategorii znaleźliśmy się w pierwszej ósemce, w ubiegłym roku także, więc teraz mocno liczyliśmy na sukces i tak też się stało - tłumaczył po ostatnim meczu Tomasz Iwan, szkoleniowiec UKS-u.


W kategorii U-12 najlepszą spośród żeńskich drużyn okazała się drużyna UKS "Dubler" Opole Lubelskie, radząc sobie w ostatnim meczu z UKS-em "Legion" Grabów Szlachecki 7:0. - Organizatorzy pomimo warunków atmosferycznych stanęli na wysokości zadania. Pogody nikt nie wybiera, ale to właśnie określa najlepszych, że potrafią oni wygrywać w każdych warunkach – komentował trener „Dublera”, Tomasz Starczynowski. - Dziewczyny świetnie się bawią, wygrywają, więc jest pięknie. Teraz pewnie odbędziemy jeszcze jedno zgrupowanie i pojedziemy walczyć do Warszawy. Dziękuję bardzo także naszym wspaniałym kibicom, którzy dopingowali nas do samego końca – mówił uśmiechnięty opiekun z Opola Lubelskiego.

 

Wśród chłopców w kategorii U-12 z triumfu cieszyła się drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 4 w Łęcznej. W dramatycznym finałowym meczu uporali się oni w stosunku 2:1 z UKS-em "Niedźwiadek" Chełm. - Absolutnie nie spodziewałem się, że odniesiemy tutaj taki sukces - przyznał zaskoczony, ale szczęśliwy trener, Jacek Fiedeń. - W naszej drużynie mamy jedną dziewczynkę z piątej klasy i trzech chłopców z czwartej, a dodatkowo przyjechaliśmy tylko w osiem osób, więc wygrana smakuje wspaniale. Liczyliśmy może na wyjście z grupy, ale na pewno nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu. Dla nas takie turnieje to piękna przygoda, którą drużyna sama sobie uświetniła zwycięstwem. Teraz pojadą do Warszawy i to jest dla nich naprawdę wielka nagroda  - cieszył się trener.

 

Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.      MSKS "Puławiak" Puławy 1.     UKS "Legion" Grabów Szlachecki
2.      PSP 5 Kraśnik 2.     SP 1 Biała Podlaska
3.      SP 29 Lublin 3.     SP Momoty Górne

4.      UKS Dys Niemce


4.     UKS "Wicher" Bystrzejowice


Najlepszy bramkarz Maciej Kozak (MSKS "Puławiak" Puławy) Julia Pawlus (SP Momoty Górne)
Najlepszy zawodnik Jakub Goch (PSP 5 Kraśnik) Zuzanna Przybysz (SP 1 Biała Podlaska)

Król strzelców

 

Dawid Kamiński (MSKS "Puławiak" Puławy)  - 23 bramki

 

Oliwia Głodnicka (UKS "Legion" Grabów Szlachecki) - 22 bramki

 

U-10 1.      UKS "Jedynka" Krasnystaw 1.      UKS "Niedźwiadek" Chełm
2.      MSKS "Puławiak" Puławy 2.      SP Modliborzyce
3.      SP 4 Łęczna 3.      SP Rossosz

4.      SP 1 Radzyń Podlaski


4.      SP 2 Bełżyce


Najlepszy bramkarz Szymon Dubaj (UKS "Jedynka" Krasnystaw) Oliwia Czech (SP Rossosz)
Najlepszy zawodnik Mikołaj Kędziera (UKS "Jedynka" Krasnystaw) Maja Mazurek (UKS "Niedźwiadek" Chełm)

Król strzelców

 

Patryk Mazur ("Remis" Świdnik) - 11 bramek

 

Gabriela Kawędzka (SP Modliborzyce) - 24 bramki

 

U-12 1.     SP 4 Łęczna 1.     UKS "Dubler" Opole Lubelskie
2.     UKS "Niedźwiadek" Chełm 2.     UKS "Legion" Grabów Szlachecki
3.     SP 3 Tomaszów Lubelski 3.     UKS "Piątka Plus" Biała Podlaska

4.     SP 28 Lublin 


4.     SP 2 Tomaszów Lubelski


Najlepszy bramkarz Jakub Trześniowski (SP 3 Tomaszów Lubelski) Klaudia Sowa (UKS "Legion" Grabów Szlachecki
Najlepszy zawodnik Karol Pendel (UKS "Niedźwiadek" Chełm) Milena Kazanowska (UKS "Dubler" Opole Lubelskie)
Król strzelców Paweł Perdun (SP 4 Łęczna) - 17 bramek Barbara Maksymiuk (UKS "Piątka Plus" Biała Podlaska) - 23 bramki
OCEŃ ZDJĘCIE00