Tymbark - U 10

znamy mistrzów woj. małopolskiego

11.04.2016
znamy mistrzów woj. małopolskiego

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Krakowie poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa małopolskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W zakończonym finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły MUKS Dunajec Nowy Sącz i UKS Dwójka Skawina w kategorii U-8, Fundacja "Może Być Lepiej" Tarnów i LUKS Sobolik Sobolów w kategorii U-10 oraz MUKS Halny Kamienica i UKS Trójka Jelna w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą reprezentowały województwo małopolskie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa małopolskiego zostały rozegrane 6-7 kwietnia na obiekcie COM COM Zone przy ulicy Ptaszyckiego 6 w Krakowie. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły dzieci w kategoriach U-8 i U-10, a drugiego zostały wyłonione najlepsze drużyny w kategorii U-12.

 

W kategorii wiekowej do lat 8, najlepszą żeńską drużyną została ekipa UKS Dwójka Skawina, która w finale pokonała Szkołę Podstawową nr 5 z Oświęcimia 4:3. - Najważniejsze, że moje dziewczyny są zadowolone. Rodzice mi zaufali i pozwoli na spokojne trenowanie drużyny. Wymaga to cierpliwości i pokory, ale ostatecznie jest warto, gdyż wszyscy zaczynają dostrzegać sens w posyłaniu dziewczynek na treningi piłki nożnej - komentował trener zwycięskiej drużyny, Bartłomiej Święszek.


Wśród chłopców w najmłodszej kategorii triumfatorami został zespół MUKS Dunajec Nowy Sącz, pokonując w finale Publiczną Szkołę Podstawową z Łapanowa 3:2. Po finale trener zwycięskiej drużyny chwalił organizację turnieju. - Muszę przyznać, iż jestem zachwycony organizacją. Mnóstwo drużyn, dzieci i rodziców w jednym miejscu. Naprawdę wspaniała oprawa! Jest to turniej na który na pewno warto przyjechać. Mam nadzieję, że każdego roku będziemy mieli przyjemność brać w nim udział i tak jak dzisiaj, zajmować pierwsze miejsce - komentował szkoleniowiec MUKS Dunajec, Jakub Nowak.  

 

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepsza okazała drużyna LUKS Sobolik Sobolów, prowadzona wspólnie przez proboszcza Sobolowa, Stanisława Jachyma i trenera Piotra Bukowca. W finałowym meczu swojej kategorii zespół pokonał 3:0 UKS Trójkę Jelną. Po triumfie Piotr Bukowiec chodził uśmiechnięty od ucha do ucha. - To był niesamowity dzień! Kiedy drużyna strzela tyle bramek, a muszę wspomnieć, że jedna z moich zawodniczek zdobyła aż 26 bramek, to są powody do radości. Liczył się jednak cały zespół, gdyż jedną dziewczynką nie można niczego wygrać. Ktoś musi podać, ktoś musi wybić i ktoś musi złapać - chodzi o kolektyw. Jestem dumny ze swoich podopiecznych, cieszę się jak dziecko. Naprawdę piękny turniej! – mówił rozemocjonowany trener z Sobolowa.

 

Jeśli chodzi o drużyny chłopców w kategorii U-10, najlepiej wypadła ekipa Fundacji "Może Być Lepiej" Tarnów, wygrywając finałowe starcie z UKS SP 40 Kraków 5:3. - Zawsze miło tutaj wrócić. Bardzo się cieszę, że spotkaliśmy się ponownie w Krakowie, gdyż tworzymy wielką piłkarską rodzinę. To też przede wszystkim świetna okazja dla dzieci, ponieważ mogą się bawić i cieszyć futbolem - oznajmił zastępujący trenera drużyny, Karola Świerzba, opiekun fundacji - Mateusz Rzońca.


W kategorii U-12 najlepszą spośród żeńskich drużyn okazała się drużyna UKS Trójka Jelna, pokonując w ostatnim meczu SP Jula Miechów (14:0). Po turnieju opiekun zespołu nie krył zadowolenia. - Wrażenia po turnieju zostaną bardzo pozytywne. Udało nam się wygrać i jesteśmy szczęśliwi, że pojedziemy do Warszawy. Było naprawdę super, pogoda dopisała, organizacja także, więc pozostało się tylko dobrze bawić. Do tego doszedł efekt końcowy w postaci zwycięstwa, także nie możemy oczekiwać niczego więcej - komentował trener z Jelnej, Wojciech Mróz.


Wśród chłopców, triumfatorami kategorii U-12 została drużyna MUKS Halny Kamienica. W finałowym meczu pokonali oni 4:1 Szkołę Podstawową nr 92 z Krakowa. - Mieliśmy tutaj bardzo ciężki moment, gdyż w jednym meczu straciliśmy poprzez kontuzję dwóch zawodników, ale chłopcy się pozbierali i zagrali super. Myślę, iż ich marzenia się właśnie spełniają i teraz wyczekują już wyjazdu do Warszawy - przekrzykiwał okrzyki radości swojej drużyny szczęśliwy trener, Janusz Piotrowski.


Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.      MUKS Dunajec Nowy Sącz 1.     UKS Dwójka Skawina
2.      PSP Łapanów 2.     SP 5 Oświęcim
3.      UKS Unia Oświęcim 3.     UKS Sobolik Sobolów

4.      UKS Fablok Chrzanów


4.     UKS Trójka Jelna


Najlepszy bramkarz Ksawery Stokłosa (PSP Łapanów) Wiktoria Słomska (SP 5 Oświęcim)
Najlepszy zawodnik Filip Ćwielong (UKS Unia Oświęcim) Martyna Górecka (UKS Dwójka Skawina)

Król strzelców

 

Samuel Nowak (MUKS Dunajec Nowy Sącz) - 12 bramek

 

Julia Sieczka (UKS Sobolik Sobolów) - 17 bramek

 

U-10 1.      Fundacja „Może Być Lepiej” Tarnów 1.      LUKS Sobolik Sobolów
2.      UKS SP 40 Kraków 2.      UKS Trójka Jelna
3.      MUKS Dunajec Nowy Sącz 3.      SP Piotrowice

4.      UKS Unia Oświęcim


4.      UKS Błyskawica Kryg


Najlepszy bramkarz Jakub Urlik (MUKS Dunajec Nowy Sącz) Nikola Turek (UKS Trójka Jelna)
Najlepszy zawodnik Jakub Kukuś (Fundacja Może Być Lepiej Tarnów) Martyna Galus (SP Piotrowice)

Król strzelców

 

Oskar Pustelnik (UKS SP 40 Kraków) - 15 bramek

 

Magdalena Izworska (LUKS Sobolik Sobolów) - 26 bramek

 

U-12 1.     MUKS Halny Kamienica 1.     UKS Trójka Jelna
2.     SP 92 Kraków 2.     SP Jula Miechów
3.     SP 1 Bukowno 3.     UKS Volley Brzesko

4.     SP Wielogłowy 


4.     SP Gładyszów


Najlepszy bramkarz Eryk Dudek (SP 92 Kraków) Natalia Dziamba (SP Gładyszów)
Najlepszy zawodnik Mariusz Kutwa (MUKS Halny Kamienica) Julia Zielińska (SP Jula Miechów)
Król strzelców Dominika Sambor (SP 1 Bukowno) - 10 bramek Emilia Nazimek (UKS Volley Brzesko) - 16 bramek
OCEŃ ZDJĘCIE00