Tymbark - U 10

Znamy mistrzów woj. mazowieckiego

03.04.2016
Znamy mistrzów woj. mazowieckiego

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Garwolinie poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa mazowieckiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W zakończonym finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły UKS Varsovia i UKS Ząbkovia Ząbki w kategorii U-8 i U-10 oraz SP 1 Ząbki i UKS Ząbkovia Ząbki I w kategorii U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą reprezentowały województwo mazowieckie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa mazowieckiego  zostały rozegrane 30-31 marca na obiekcie Powiatowego Ośrodka w Miętnem. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły najmłodsze dzieci z kategorii U-8 i U-10, a drugiego zostały wyłonione najlepsze drużyny do lat 12.

 

W kategorii wiekowej U-8, najlepszą żeńską drużyną został UKS Ząbkovia Ząbki, pokonując w dwumeczu zespół Szkoły Podstawowej imienia św. Franciszka z Warszawy w stosunku 15:4. - Dobrze, że celem Turnieju jest rywalizacja w duchu fair play. Jest dużo zabawy, dużo radości, ale i trochę błędów, przez co wpada dużo bramek. Ale to dobrze, bo dzięki temu uczymy się na błędach, co jest jak najbardziej pozytywnym aspektem - podsumował trener zwycięskiej drużyny, Jarosław Dobrowolski.

 

Wśród chłopców w najmłodszej kategorii triumfował zespół UKS Varsovia pokonując w finale UKS BSS "Irzyk" 3:1. Po finale trener zwycięskiej drużyny chwalił organizację turnieju. - Organizacja finałów jest  naprawdę super. Jeżdżę tutaj już osiem lat i muszę przyznać, że poziom jest coraz wyższy. To się chwali - komentował po wygranej trener Adam Kucharczyk.


W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepsza okazała się starsza siostra drużyny UKS Ząbkovia Ząbki, która w ostatnim meczu swojej grupy pokonała 17:0 SP św. Franciszka i tym samym zwyciężyła w całym turnieju. Po triumfie, Katarzyna Sochocka, opiekunka dziewczynek przyznała, iż w tym roku zwycięstwo było bardzo pożądane. - W tamtym roku zajęliśmy drugie i trzecie miejsce, więc tym razem bardzo chciałam wygrać i awansować. W mojej karierze nie udało się zagrać na Stadionie Narodowym, więc cieszę się, że jako trenerka będę miała szansę o to zagrać. Teraz nie będzie żadnego odpoczynku, od jutra ruszamy z treningami, nawet z wydłużonymi, żeby przygotować się jak najlepiej – uśmiechała się uradowana.

 

Jeśli chodzi o drużyny chłopców w kategorii U-10,   najlepsza okazała się ekipa UKS Varsovia I, wygrywając finałowe starcie ze Szkołą Podstawową 109 z Warszawy 4:2. - Było sporo stresu i sporo emocji, gdyż różnie  nasza gra się układała. Najważniejsze, że chłopcy dobrze się spisali - komentował po meczu Mateusz Herbin, szkoleniowiec UKS Varsovii I.


W kategorii U-12 dominację wśród chłopców i dziewczyn pokazały zespoły z Ząbek, triumfując w obu grupach. Najlepszą spośród żeńskich drużyn okazała się UKS Ząbkovia Ząbki I, pokonując w ostatnim meczu MUKS Praga Warszawa (2:1). Po turnieju opiekun zespołu nie krył zadowolenia. - Turniej był bardzo emocjonujący, szczególnie mecz finałowy. Organizacyjnie bardzo dobrze to wygląda, a dodatkowo moja drużyna spisała się na złoty medal  - podsumował trener Marcin Wojda.

 

Wśród chłopców, triumfatorami kategorii U-12 została niespodziewanie drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Ząbkach. W dramatycznym finałowym meczu, pokonali oni po rzutach karnych UKS Dziewiątkę Siedlce 3:1 (1:1 w regulaminowym czasie gry). - Świetna organizacja, turniej bardzo mi się podobał, tym bardziej, że spory sukces osiągnęliśmy na tym szczeblu. Liczyłem na chłopców, wiedziałem, że tkwi w nich ogromny potencjał i czekałem tylko aż pokażą to na boisku - zdradził dumny trener, Rafał Pawłowski.

 

Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.      UKS Varsovia 1.     UKS Ząbkovia Ząbki
2.      UKS BSS "Irzyk" 2.     SP św. Franciszka
3.      SP Nowa Wieś  

4.      Progres Garwolin


 

Najlepszy bramkarz

 

Julian Celmer (SP Nowa Wieś)

 

Nina Kalinowska (UKS Ząbkovia Ząbki)

 

Najlepszy zawodnik

 

Wojciech Bernat (USS BSS "Irzyk")

 

Barbara Janicka (SP św. Franciszka)

 

Król strzelców

 

Mateusz Grochowski (UKS Varsovia) - 7 bramek

 

Gabriela Jankiewicz (UKS Ząbkovia Ząbki) - 9 bramek

 

U-10 1.      UKS Varsovia I 1.      UKS Ząbkovia Ząbki I
2.      SP 109 Warszawa 2.      PSP w Woli Soleckiej
3.      SP 1 Marki 3.      UKS Ząbkovia Ząbki II

4.      UKS Dream Football Academy


4.      UKS Ząbkovia Ząbki III


Najlepszy bramkarz

 

Kacper Marciniak (SP 1 Marki)

 

Karolina Komar (UKS Ząbkovia Ząbki III)

 

Najlepszy zawodnik

 

Tomasz Witon (UKS Varsovia I)

 

Barbara Stasiak (UKS Ząbkovia Ząbki I)

 

Król strzelców

 

Wojciech Skulski (SP 109) - 11 bramek

 

Aleksandra Górz (PSP w Woli Soleckiej) - 18 bramek

 

U-12 1.     SP 1 Ząbki 1.     UKS Ząbkovia Ząbki I
2.     UKS Dziewiątka Siedlce 2.     MUKS Praga Warszawa
3.     SP 5 Mińsk Mazowiecki 3.     LUKS Sportowa Czwórka Radom

4.     SP 1 Józefów


4.     SP w Nurze


Najlepszy bramkarz

 

Ernest Zbieć (UKS Dziewiątka Siedlce)

 

Klaudia Piszczek (LUKS Sportowa Czwórka Radom)

 

Najlepszy zawodnik

 

Jakub Szczepocki (SP 1 Ząbki)

 

Milena Prochowska (UKS Ząbkovia Ząbki I)

 

Król strzelców

 

Filip Borowski (SP 112 Przymierza Rodzin) – 10 bramek

 

Daria Kępas (LUKS Sportowa Czwórka Radom) – 22 bramki

 

OCEŃ ZDJĘCIE00