Tymbark - U 10

znamy mistrzów woj. mazowieckiego

11.04.2017
znamy mistrzów woj. mazowieckiego

Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek w Miętnem poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa mazowieckiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” najlepsze okazały się Diamonds Academy i SP Brzeziny (kategoria U-8), Varsovia Girls i UKS Irzyk (kategoria U-10) oraz UKS Ząbkovia Ząbki 1 i SP 22 Płock (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo mazowieckie podczas Finału Ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

 

Finały w województwie mazowieckim odbyły się 7 i 8 kwietnia na terenie Powiatowego Ośrodka w Miętnem przy ul. Głównej 45. Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały dzieci w kategoriach do lat 8 oraz 10, natomiast drugiego dnia zobaczyliśmy zmagania najstarszej kategorii wiekowej. Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.

 

W najmłodszej kategorii wiekowej wśród dziewczyn najlepszym zespołem okazała się drużyna Diamonds Academy. Dziewczynki rozegrały cztery spotkania systemem każdy z każdym i to właśnie podopieczne Katarzyny Gołąb wygrały tę rywalizację. – Jestem zachwycona Turniejem, gdyż jest to fantastyczna okazja dla moich dziewczynek, aby sobie pograć i miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Wreszcie miały okazję poczuć, jak wygląda prawdziwa rywalizacja, strzelić bramkę, czy wspólnie cieszyć się z wygranej. Osobiście podchodzę do tego bardzo entuzjastycznie, chyba nie ma cudowniejszej rzeczy niż obserwowanie rozwoju dziecka i spoglądanie na jego postęp. Jeśli do tego widzimy, że naprawdę świetnie się bawi to można uznać, że cel został osiągnięty – przyznała trenerka, Katarzyna Gołąb, która za swoją godną pochwały postawę podczas całego turnieju, została wyróżniona zieloną kartką fair play.

 

Diamonds Academy miały szansę także na triumf w kategorii dziewcząt do lat 10, jednak w meczu finałowym przegrały one z zespołem Varsovia Girls 0:3 i to właśnie podopieczne Marty Konickiej będą reprezentować województwo podczas finału w Warszawie. – Bardzo się cieszę z naszej wygranej, gdyż jesteśmy stałymi bywalczyniami tego Turnieju i zawsze dostarcza on wielu niesamowitych emocji. Bardzo, ale to bardzo jestem dumna z dziewczynek, iż zrealizowały cel, do którego długo dążyliśmy ciężką pracą na treningach – cieszyła się trener Varsovii. - Na Mazowszu w ostatnim czasie widać spory progres w temacie rozwoju piłki nożnej wśród dziewcząt, co mnie bardzo cieszy, gdyż praca z taką grupą sprawia mi mnóstwo przyjemności. Nasz tydzień to dwa treningi plus jeden mecz, więc nie ma możliwości na wiele szaleństw. Dlatego kiedy tylko pojawiają się tak wspaniałe możliwości jak ten Turniej, zawsze chętnie korzystamy.

 

Wśród chłopców w kategorii wiekowej do lat ośmiu, po końcowy triumf udało się sięgnąć zawodnikom ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach, którzy w finałowym spotkaniu pokonali UKS Irzyk 3:1 i mogli cieszyć się ze złotego medalu. – Muszę przyznać, że emocje były niesamowite. Wprawdzie jest to turniej dla dzieci i wszyscy przyjeżdżamy się tutaj przede wszystkim dobrze bawić, ale kiedy pojawiają się mecze o stawkę i wygrana, łzy szczęścia same cisną się do oczu - podsumował trener Michał Parszewski. - Mówiąc szczerze, kocham swoją pracę i daje mi ona mnóstwo radości. Dzieci są niesamowite, zwracają każdą energię, jaką włoży się w treningi z nimi. Trzeba podchodzić do tego bardzo delikatnie, głównie ucząc poprzez zabawę i pokazywać im tylko pozytywne strony piłki nożnej.


To, czego nie udało się osiągnąć UKS Irzyk w kategorii U-8, nadrobili ich starsi koledzy w zmaganiach chłopców do lat 10, pewnie triumfując w finale rozgrywek. W wielkim finale województwa mazowieckiego pokonali oni Szkołę Podstawową nr 321 w Warszawie. – Po tak wspaniałym Turnieju można być tylko zadowolonym! Tworzycie wspaniałą atmosferę, jest tutaj bardzo przyjemnie i rodzinnie. Jako trener cieszę się, że mogę zobaczyć i rozegrać tak dużą liczbę spotkań, a do tego miło patrzeć na dopingujących swoje pociechy rodziców - relacjonował trener Arkadiusz Szafranek. - Podczas treningów zawsze dajemy z siebie sto procent, gdyż według mnie, tylko pełne zaangażowanie i skupienie, zwłaszcza na takim poziomie kształcenia, dają prawdziwe rezultaty. Oczywiście uczymy się głównie poprzez zabawę, ale nie zapominamy o ważnych podstawach. Chcemy, żeby to wszystko od samego początku zmierzało we właściwym kierunku, a jak pokazuje ten triumf, chyba się udaje – dodał z uśmiechem.

 

W najstarszej kategorii wiekowej wśród dziewcząt po końcowym gwizdku arbitrów z radości skakały piłkarki Ząbkovii Ząbki 1, które pokonały zespół MUKS Praga Warszawa 4:0. Jak zapowiada trener, teraz pora na sukces podczas ogólnopolskich finałów, gdyż doświadczenie w tych rozgrywkach mają wystarczające. – Spodziewaliśmy się tutaj bardzo ciężkiej przeprawy, gdyż województwo mazowieckiej zawsze stawia bardzo wysoko poprzeczkę, jednak ostatecznie udało nam się doskoczyć wystarczająco wysoko. Finałowy pojedynek był bardzo wymagający, ale udało się wygrać, więc teraz możemy skupić się na ogólnopolskich finałach - mówił Marcin Wojda, trener dziewczynek, tłumacząc co jest istotne na tym etapie piłkarskiego rozwoju. - Gra w piłkę, niezależnie od szczebla rozgrywek, powinna sprawiać przyjemność i przynosić radość. Jeśli w parze z zabawą idzie dobry wynik, to cudownie. Ma być i wesoło, ale także chcemy tych dzieciaków czegoś nauczyć, więc na treningach mamy po części wszystkiego.


Drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Markach podczas półfinałowego spotkania przegrywała już 0:2, aby ostatecznie odrobić straty i wygrać 3:2, co pozwoliło im na awans do finału. W najważniejszym tego dnia meczu, przeciwko Szkole Podstawowej 22 z Płocka, także rozpoczęli od takiego wyniku, jednakże heroiczne ataki zakończyły się zdobyciem jedynie jednej bramki. Spora w tym zasługa bramkarza drużyny zwycięzców, Konrada Kłodawskiego, który został wybrany najlepszym zawodnikiem Turnieju na tej pozycji. – Ostatniemu spotkaniu towarzyszyły niesamowite emocje, gdyż obie drużyny przez całe spotkanie były bliskie wygranej, walcząc łeb w łeb. Kciuki przestałam trzymać dopiero w momencie, kiedy zabrzmiał ostatni gwizdek, bo do samego końca nie było wiadomo, kto tak naprawdę wygra i jeszcze w ostatniej akcji wszystko się mogło zmienić – cieszyła się z triumfu trener płocczanek, Aleksandra Rychter.

 

W tegorocznej edycji Turnieju postanowiono specjalnie wyróżnić drużyny, trenerów czy rodziców, którzy wykazują się godną pochwały postawą. Wprowadzona „Zielona Kartka Fair Play” pozwala sędziemu nagradzać za zachowania zgodne z duchem gry fair, czy wręcz stanowiące pokaz wyjątkowego zachowania (jak np. przyznanie się do złamania przepisów gry, pomimo braku reakcji sędziego). Na stronie Turnieju zostanie opublikowana lista ze wszystkimi odznaczeniami „Zielonej Kartki Fair Play”, a zespół, którego zawodnicy zbiorą najwięcej zielonych kartek na przestrzeni całej edycji, zostanie wyróżniony nagrodą fair play. 

 

Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.     SP Brzeziny 1.   Diamonds Academy
2.     UKS IRZYK 2.   Ząbkovia Ząbki 1
3.     LEGIA SOOCER SCHOOLS 4 3.   Varsovia 2
4.     UKS Młodzik Radom 4.   Varsovia 1
Najlepszy bramkarz Janek Rodak, Legia Soccer Schools Helena Słomczyńska, Varsovia 2 
Najlepszy zawodnik Aleksander Wyganowski, SP Brzeziny Klara Krzyśków, DIamonds Academy
Król strzelców Igor Miszczuk, UKS Irzyk Dagmara Lacek, Ząbkovia Ząbki 1
U-10 1.   UKS Irzyk 1.Varsovia Girls
2.   SP 321 Warszawa 2.Diamonds Academy
3.   SPS 1 Białobrzegi 3.Ząbkovia Ząbki 1
4.   Dwie Jedynki Mińska Mazowiecki 4.UKS Wiktoria Gielniów
Najlepszy bramkarz Antoni Niewiadomski, SPS 1 Białobrzegi Julia Maciejewska, Diamonds Academy
Najlepszy zawodnik Maciej Urbański, SP 321 Zuzanna Pietrasik, Ząbkovia Ząbki 1
Król strzelców Mateusz Cichocki, UKS Irzyk Klaudia Świstek, Varsovia Girls
U-12 1.   SP 22 Płock  1.   Ząbkovia Ząbki 1
2.   SP 1 Marki 2.   MUKS Praga Warszawa
3.   Jedynka Grójec 3.   Warriors
4.   UKS Orlik Radom 4.   PSP Wola Solecka
Najlepszy bramkarz Konrad Kłodawski, SP 22 Płock Zofia Bloch, Ząbkovia Ząbki 1
Najlepszy zawodnik Tomasz Walczak, SP 22 Płock Julia Kawęcka, Warriors
Król strzelców Rafał Boczoń, SP 1 Marki Kinga Puchalska, MUKS Praga Warszawa
OCEŃ ZDJĘCIE00