Tymbark - U 10

znamy mistrzów woj. podkarpackiego

13.04.2016
znamy mistrzów woj. podkarpackiego

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Stalowej Woli poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa podkarpackiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W zakończonym finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola i Szkoły Podstawowej z Kalnikowa w kategorii U-8, Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola i Beniaminka Krosno w kategorii U-10 oraz SMS Mielec i UKS ORLIK Harasiuki w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą reprezentowały województwo podkarpackie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa podkarpackiego zostały rozegrane 8-9 kwietnia na obiekcie MOSiR-u przy ulicy Hutniczej 15 w Stalowej Woli. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły dzieci w kategoriach U-8 i U-10, a drugiego zostały wyłonione najlepsze drużyny w kategorii U-12.

 

W kategorii wiekowej do lat 8, najlepszą żeńską drużyną została Szkoła Podstawowa z Kalnikowa, która wygrała swoją grupę z bilansem bramkowym 8:1, pokonując po drodze Szkołę Podstawową z Pysznicy, Szkołę Podstawową z Grodziska Dolnego i Szkołę Podstawową z Pustkowa. - Było naprawdę super! Cóż można innego powiedzieć, kiedy wygrywa się turniej i zostaje mistrzem województwa podkarpackiego. Jesteśmy pierwszy raz na turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" i jestem zauroczona wszystkim, co tutaj się dzieje. Po wygraniu w swoim powiecie wiedziałyśmy, że czeka nas turniej w Stalowej Woli, więc przygotowywałyśmy się do niego intensywnie. Mimo wszystko wygrana jest dla nas sporą niespodzianką – zdradziła po turnieju zaskoczona opiekunka dziewczynek, Maria Dacyk.


Wśród chłopców w najmłodszej kategorii triumfował zespół Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola, pokonując w finale UKS 6 Jasło 7:0. Po finale trener zwycięskiej drużyny chwalił organizację turnieju. - Była to świetna zabawa dla nas wszystkich. Jest to największy tego typu turniej w Polsce, którego wartością jest to, że każde dziecko dostaje medale i upominki. Widać, że wszyscy bardzo dobrze się bawią - zauważył jeden z trenerów drużyny, Karol Wołoszyn. Zapytany o klucz do sukcesu swojej drużyny, akcentował zabawę. - Wynik nie jest tutaj najważniejszy, ale oczywiście zawsze milej jest wygrać niż przegrać. Nasze treningi odbywają się na zasadzie gier i zabaw, a to jak widać przynosi efekty. Chcemy, żeby przede wszystkim trening sprawiał chłopcom radość.


W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepsza okazała drużyna Beniaminka Krosno, która w finałowym meczu swojej kategorii pokonała 6:0 Szkołę Podstawową z Wólki Pełkińskiej. Po triumfie trener dziewczynek, Marcin Maculski, był pod ogromnym wrażeniem nie tylko gry swojej drużyny, ale też całego turnieju. - Bardzo się cieszę z wygranej. Bierzemy udział w każdej edycji turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" i według mnie jest to super sprawa. Dziewczynki miały okazję się pobawić, przeżyć świetną przygodę, a do tego jeszcze wygrać w swojej kategorii – cieszył się szkoleniowiec Beniaminka. – Mój zespół był dobrze przygotowany do gry na trawie, chociaż mieliśmy od tego przerwę. Dziewczynki strzeliły bardzo dużo bramek, straciły tylko jedną, więc turniej uważam za bardzo udany. Teraz czeka nas ciekawa wycieczka do Warszawy. Zobaczymy, być może uda się powalczyć o podium – zapowiadał.

 

Jeśli chodzi o drużyny chłopców w kategorii U-10, najlepiej wypadła ekipa Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola, wygrywając finałowe starcie z APPN Mielec 4:3. Powtórzyła tym samym wyczyn swoich młodszych kolegów, z czego bardzo zadowoleni byli trenerzy Akademii. - Było sporo wrażeń w tych rozgrywkach. W meczu finałowym, ale także w poprzednich starciach, towarzyszyły nam ogromne emocje. Cieszymy się, że ostatecznie skończyło się bardzo dobrze - komentował uśmiechnięty Michał Czubat, jeden z dwójki trenerów. - Jest bardzo pozytywnie, gdyż zwyciężyła piłka i zabawa. Naszym mottem jest: "Uśmiech, zabawa, zielona murawa" i tego staramy się zawsze trzymać. Zapewniam, że na każdym treningu jest ta zabawa, oczywiście z piłką – dodał trener.

 

W kategorii U-12 najlepszym spośród żeńskich zespołów okazała się drużyna UKS ORLIK Harasiuki, która pokonała w ostatnim meczu Szkołę Podstawową z Grodziska Dolnego (1:0). Po turnieju opiekun zespołu, Marcin Jednacz, nie krył zadowolenia. – Trzeba przyznać, że niełatwo było odnieść końcowy sukces. W tym roku drużyny bardzo wysoko postawiły poprzeczkę i szybko doczekaliśmy się emocji. Dziewczyny od samego początku walczyły, a w meczu finałowym wykorzystały swoją przewagę. Cieszymy się, gdyż kolejny raz jedziemy do Warszawy na finał ogólnopolski. Znamy już ten smak i myślę, że powalczymy o dobre miejsce. Przez najbliższy miesiąc na pewno będziemy się z dziewczynami częściej spotykać i wprowadzać niuanse taktyczne. Do Warszawy pojedziemy dobrze przygotowani - przekonywał po turnieju trener z Harasiuków.

 

Wśród chłopców, triumfatorami kategorii U-12 została drużyna SMS Mielec. W dramatycznym finałowym meczu, pokonali oni 2:1 SMS Resovię Rzeszów. - Turniej zakończyliśmy zwycięstwem, więc jestem bardzo szczęśliwy. Bardzo dobrze graliśmy od pierwszego meczu, straciliśmy tylko jedną bramkę w finale, ale udało nam się strzelić o jedną więcej i teraz możemy cieszyć się ze zwycięstwa. Teraz czekamy na wyjazd do Warszawy. Naszym celem jest szkolenie chłopaków, żeby kiedyś w przyszłości zagrali na poziomie Ekstraklasy czy w reprezentacji Polski. Jeżeli po drodze uda się wygrać także turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", to będzie ich dodatkowy sukces - wyznał uradowany trener drużyny z Mielca, Jakub Korczykowski.


Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.      AP Stalowa Wola 1.     SP Kalników
2.      UKS 6 Jasło 2.     SP Pysznica
3.      AMO  Rzeszów 3.     SP Pustków

4.      Orlik Adamówka


4.     SP Grodzisko Dolne


Najlepszy bramkarz Eryk Świeboda (AMO Rzeszów) Julia Butryn (SP Pysznica)
Najlepszy zawodnik Franciszek Słowik (AP Stalowa Wola) Julia Słabicka (SP Pustków)

Król strzelców

 

Wiktor Kozicki (UKS 6 Jasło) - 15 bramek

 

Alicja Ferków (SP Kalników) - 5 bramek

 

U-10 1.      AP Stalowa Wola 1.      Beniaminek Krosno
2.      APPN Mielec 2.      SP Wólka Pełkińska
3.      AMO  Rzeszów 3.      SP Łowisko

4.      Beniaminek Krosno


4.      SP Grodzisko Dolne


Najlepszy bramkarz Tomasz Krupa (AP Stalowa Wola) Aleksandra Drelich (SP Łowisko)
Najlepszy zawodnik Michał Łazor (AMO Rzeszów) Kamila Machała (SP Wólka Pełkińska)

Król strzelców

 

Jakub Wójcik (APPN Mielec) - 17 bramek

 

Anna Skrzypczyk (Beniaminek Krosno) - 12 bramek

 

U-12 1.     SMS Mielec 1.     UKS ORLIK Harasiuki
2.     SMS Resovia Rzeszów 2.     SP Grodzisko Dolne
3.     Beniaminek Krosno 3.     SP Jaśliska

4.     SP 9 Dębica 


4.     SP Nehrybka


Najlepszy bramkarz Szymon Skrzęta (Beniaminek Krosno) Barbara Grabowiec (SP Grodzisko Dolne)
Najlepszy zawodnik Kacper Kołek (SMS Mielec) Patrycja Jednacz (UKS Orlik Harasiuki)
Król strzelców Jakub Struzik (SP 9 Dębica)  - 11 bramek Natalia Chowaniec (SP Jaśliska) - 14 bramek


Partnerem Turnieju w województwie podkarpackim jest firma Specjał. OCEŃ ZDJĘCIE00