Tymbark - U 10

Znamy mistrzów woj. świętokrzyskiego

05.04.2016
Znamy mistrzów woj. świętokrzyskiego

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Nowinach poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa świętokrzyskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W zakończonym finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły Szkoły Podstawowej w Baćkowicach i Szkoły Podstawowej w Kunowie w kategorii U-8, Galaktikos Ostrowiec i Szkoły Podstawowej w Chlewicach w kategorii U-10 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim i SP Baćkowice w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą reprezentowały województwo świętokrzyskie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 

Finały województwa świętokrzyskiego zostały rozegrane 1-2 kwietnia na obiekcie GOKSiR-u w Nowinach. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły najmłodsze dzieci U-8 i U-10, a drugiego zostały wyłonione najlepsze drużyny w kategorii U-12.

 

W kategorii wiekowej do lat 8 najlepszą żeńską drużyną została ekipa ze Szkoły Podstawowej w Kunowie, która wygrała swoją grupę z bilansem bramkowym 22:1, pokonując po drodze SP Chlewice, SP Bukową oraz SP 5 Skarżysko Kamienną. - Nawet pogoda nie jest nam w stanie popsuć humorów. Jesteśmy najlepsze w województwie świętokrzyskim, moje perły się cieszą, także jestem pewna, iż za rok finały ogólnopolskie będą nasze. Mam nadzieję, że teraz dziewczynki przyłożą się jeszcze bardziej do treningów, żeby wyglądało to jeszcze lepiej - cieszyła się trenerka zwycięskiej drużyny, Katarzyna Pająk.

 

Wśród chłopców w najmłodszej kategorii triumfował zespół ze Szkoły Podstawowej w Baćkowicach, pokonując w finale Football Academy Jędrzejów 4:1. Po finale trener zwycięskiej drużyny chwalił organizację turnieju. - Organizacyjnie jest to najwyższy poziom. Wrażenia są przepiękne. Udało nam się wygrać turniej nie przegrywając żadnego meczu. Cóż mogę dodać, jesteśmy najlepsi w województwie świętokrzyskim i napawa nas to dumą - komentował trener Krzysztof Grzyb.  

 

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepsza okazała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Chlewicach, która w finałowym meczu swojej kategorii pokonała 2:0 Szkołę Podstawową w Łopusznie. Po triumfie Marek Rak, opiekun dziewczynek, przyznał, iż był to dla niego mocno emocjonujący finał. - Ręce się pociły od ściskania kciuków, nie tylko w finale, ale w całym turnieju. Teraz czeka na nas tak bardzo upragniona wycieczka do Warszawy. Powiem szczerze, walczymy już o ten wyjazd od sześciu lat i wreszcie się udało. Teraz musimy tylko poprawić skuteczność i zakupić coś dla mnie na uspokojenie  – żartował po turnieju uradowany trener.

 

Jeśli chodzi o drużyny chłopców w kategorii U-10, najlepiej wypadła ekipa ze Galaktikos Ostrowiec, wygrywając finałowe starcie z Hetmanikiem I Włoszczowa 3:0. - Wrażenia mamy jak najbardziej pozytywne, wszystko przebiegało po naszej myśli. Trenujemy regularnie w tym składzie, więc mam nadzieję, że przez najbliższy miesiąc przygotujemy się odpowiednio do finałowych rozgrywek - komentował po meczu Mateusz Śmieszek, szkoleniowiec Galaktikos.


W kategorii U-12 najlepszą spośród żeńskich drużyn okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Baćkowicach, pokonując w ostatnim meczu Szkołę Podstawową z Kołaczkowic (3:0). Po turnieju opiekun zespołu nie krył zadowolenia. - Udało się! Jedziemy do Warszawy drugi rok z rzędu. Ostatnio udało się wygrać z tymi samymi dziewczynkami w kategorii U10, a teraz zostaliśmy mistrzami do lat dwunastu. Dzisiaj dopisała pogoda, emocji znów nie brakowało, a jak już wspominałem wczoraj, organizacja na najwyższym poziomie. Do zobaczenia w Warszawie! - mówił dumny trener Krzysztof Grzyb, który dzień wcześniej triumfował z zespołem chłopców w kategorii do lat 8.

 

Wśród chłopców, triumfatorami kategorii U-12 została niespodziewanie drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dramatycznym finałowym meczu, pokonali oni 3:1 UKS Celsium Skarżysko-Kamienna. - Jest niesamowicie. Szczerze przyznam, iż liczyliśmy chociaż na podium, ale spełniło się nasze najskrytsze marzenie. Kontynuujemy naszą małą tradycję z udziałem w turnieju, także tym milej, że udało się wygrać. Do tej pory dwa razy zajmowaliśmy trzecie miejsce w kategoriach U10 i U12 chłopców, ale dzisiaj szczęście było po naszej stronie - przyznał zaskoczony, ale szczęśliwy trener Piotr Kurek.


Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.      SP Baćkowice 1.     SP Kunów
2.      Football Academy Jędrzejów 2.     SP Chlewice
3.      AMO Kielce 3.     SP Bukowa

4.      Dziecięca AP Kielce


4.     SP 5 Skarżysko Kamienna


Najlepszy bramkarz

 

Igor Szafrański (SP Baćkowice)

 

Marlena Salwa (SP Kunów)

 

Najlepszy zawodnik

 

Bartosz Kośmider (FA Jędrzejów)

 

Krystyna Waczyńska (SP Chlewice)

 

Król strzelców

 

Jakub Pakuła (AMO Kielce) - 8 bramek

 

Martyna Migdalska (SP Kunów) - 17 bramek

 

U-10 1.      Galaktikos Ostrowiec  1.      SP Chlewice
2.      Hetmanik I Włoszczowa 2.      SP Łopuszno
3.      Football Academy Jędrzejów 3.      SP Pacanów

4.      SP Ożarów


4.      SP Włoszczowice


Najlepszy bramkarz

 

Michał Niedbała (Galaktikos Ostrowiec)

 

Nicola Chudalla (SP Łopuszno)

 

Najlepszy zawodnik

 

Patryk Bugalski (Hetmanik Włoszczowa)

 

Zuzanna Zaród (SP Pacanów)

 

Król strzelców

 

Kornel Toboła (Sokoły Daleszyce) - 13 bramek

 

Karolina Wojdała (SP Chlewice) - 7 bramek

 

U-12 1.     PSP 1 Ostrowiec Św.  1.     SP Baćkowice 
2.     UKS Celsium Skarżysko Kam.  2.     SP Kołaczkowice 
3.     SP 27 Kielce  3.     SP 7 Ostrowiec Św. 

4.     SP Ożarów 


4.     SP Brynica 


Najlepszy bramkarz

 

Igor Duda (UKS Celsium Skarżysko Kam.)

 

Ewa Wcisło (SP Kołaczkowice) 

 

Najlepszy zawodnik

 

Krystian Kolasa (PSP 1 Ostrowiec Św.)

 

Amelia Bień (SP 7 Ostrowiec Św.) 

 

Król strzelców

 

Bartłomiej Juszczyk (SP 27 Kielce) - 26 bramek

 

Aleksandra Grzyb (SP Baćkowice) - 12 goli

 

Partnerem Turnieju w województwie świętokrzyskim była firma Lobo.