Tymbark - U 10

znamy mistrzów woj. zachodniopomorskiego

13.04.2016
znamy mistrzów woj. zachodniopomorskiego

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Szczecinku poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa zachodniopomorskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W zakończonym finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły AMO Szczecin i UKS SP 2010 Orzeł Wałcz w kategorii U-8, Football Academy Szczecin i UKS Victoria SP 2 Sianów w kategorii U-10, a także SP 51 Szczecin i Olimpii Szczecin w U-12. Zwycięskie drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo zachodniopomorskie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.


Finały województwa zachodniopomorskiego zostały rozegrane w dniach 8-9 kwietnia w Szczecinku na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego 3. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały drużyny do lat 12 i chłopcy do lat 10, a drugiego dnia dziewczęta do lat 10 oraz dzieci z najmłodszej kategorii wiekowej – U-8.

 

W kategorii do lat 8 najlepsza okazała się drużyna Akademii Młodych Orłów ze Szczecina. W finale zwyciężyła z UKS Don Bosco 1:0. – Kiedy po decydującej wygranej stanęliśmy w kręgu na środku boiska powiedziałem chłopakom, że ich postawa na tym turnieju pokazała, iż jeśli ma się charakter i czegoś bardzo się chce, to naprawdę bardzo dużo można osiągnąć. I że to nie są tylko piękne słowa, bo to się działo naprawdę – mówił trener Piotr Sochański. - Nasze zwycięstwo pokazuje, że projekt dotyczący Akademii Młodych Orłów ma sens i warto go dalej rozwijać. Program szkolenia jest bardzo dobrze rozbudowany i zbierając do niego utalentowanych chłopców z regionu mamy gwarancję, że będą oni się rozwijać w systemie opracowanym przez najlepszych fachowców. Warto też pamiętać, że nasza praca jest stale monitorowana przez odpowiedni departament PZPN – dodał.

 

W rywalizacji U-8 dziewczynek zwyciężył zespół UKS SP 2010 Orzeł Wałcz, które w decydującym meczu pokonały UKS Victorię SP 2 Sianów 5:4. - Nasz klub już zdążył się zapisać w historii rozgrywek „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” i teraz żaden rocznik nie chce być gorszy, gdy przychodzi jego pora występów. Mamy już na koncie nawet triumf w finale krajowym, więc dziewczynki na pewno mają z kogo brać przykład. Jeżeli pójdziemy tą już przetartą drogą i dziewczynki dalej będą grały z takim zaangażowaniem, to nie tylko nasze miasto będzie mogło być z nich dumne – przekonywał trener Paweł Gepert. - Dla tych dziewczynek to pierwszy medal w życiu i to wywalczony nie tylko dzięki umiejętnościom, ale i charakterowi. W finale przegrywały przecież do przerwy już 0:4, ale po przerwie strzeliły pięć goli i wygrały 5:4. Jestem dumny i zaszczycony, że mogę pracować z takimi fantastycznymi dzieciakami. W Wałczu tworzy się prężny ośrodek piłki nożnej kobiecej, od września będziemy Szkołą Mistrzostwa Sportowego o profilu piłka nożna dziewcząt, co oznacza, że nasze dotychczasowe wysiłki zostały zauważone i docenione. Z kolei zespół seniorek, oparty na uczennicach gimnazjum, walczy o awans do drugiej ligi, co też udowadnia, że te talenty, które rozbłysły między innymi na tym turnieju rozwijają się prawidłowo.


W kategorii U-10 chłopców triumfował zespół Football Academy Szczecin. W finale pokonał UKS SP 7 Bałtyk Koszalin 6:0. - Na każde zawody staramy się sobie wyznaczyć cele związane z elementami, które były ćwiczone w ostatnim czasie najmocniej na treningach. Przed przyjazdem do Szczecinka akurat była to gra jeden na jeden i faktycznie, chłopcy wygrali tutaj wiele pojedynków. Myślę, że przed wyjazdem do Warszawy skupimy się za to na zajęciach typowo strzeleckich – uśmiechał się trener Sławomir Kłos. - Jako szkoleniowiec z przyjemnością oglądam postępy tych chłopaków na kolejnych zawodach i jestem z nich dumny. Wychodzimy z założenia, że lepiej mieć mniej zawodników, ale poświęcić im więcej uwagi. Jak widać choćby po wynikach rozgrywek „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, ta strategia się sprawdza. Jeśli chcemy wyszkolić graczy na miarę ekstraklasy, jest to najlepsza droga.


W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najwięcej powodów do zadowolenia miały zawodniczki UKS Victorii SP 2 Sianów, które po arcyciekawym meczu wygrały w finale z Olimpią Szczecin 2:0. - Wrażenia są niesamowite. Do tej pory nie dociera do nas, że nasze dziewczyny wygrały i zapewniły sobie udział w finale krajowym. Pracowałyśmy na ten sukces przez długi, długi czas i myślę, że należał się on dziewczętom, bo na każdym treningu wkładają mnóstwo serca w wykonywane ćwiczenia – podkreślała trenerka Karolina Struszczyk. – Same też gramy w piłkę nożną w pierwszej lidze, a nasze podopieczne przychodzą na nasze mecze i dopingują nas z trybun. A wcześniej wyprowadzają na boisko nas i nasze przeciwniczki. Jest to dla nich ogromne przeżycie i mam nadzieję, że to się nie zmieni i jak najdłużej będą żyły futbolem - tłumaczyła z kolei trenerka Klaudia Saganowska.

 

Wśród dziewcząt w kategorii U-12 złote medale zasłużenie wywalczyły natomiast piłkarki Olimpii Szczecin, które w finale uporały się z UKS Lubiana 5:1. - Wiedziałem, że mamy dość silny zespół, ale na pewno nie było łatwo odnieść ten sukces. Trafiliśmy do trudnej grupy z Niemicą i Sianowem, gdzie zajęliśmy dopiero drugie miejsce i dopiero później dziewczyny rozegrały się na dobre. Z przyjemnością mogę powiedzieć, ze końcówka była piorunująca w naszym wykonaniu- cieszył trener Michał Jarmułowicz. - Powtarzałem dziewczynom, że ten finał wojewódzki ma być dla nich przede wszystkim źródłem frajdy i chyba wzięły sobie te słowa do serca, bo nie wyczuwałem u nich nawet najmniejszych oznak zdenerwowania. A wygrana cieszy nas tym mocniej, że część zawodniczek jest o rok młodsza i za rok też będzie mogła wziąć udział w rozgrywkach.


W zmaganiach chłopców do lat 12 puchar za wygraną trafił do zawodników SP 51 Szczecin. W finale zwyciężyli oni SP 1 Świnoujście 7:1. – Jestem bardzo zadowolony z chłopców, że tak fajnie wyszedł im ten turniej. Zaowocowała ciężka praca wykonywana na co dzień w klubie i w szkole. Teraz czeka nas ekstra przygoda w postaci wyjazdu na finał ogólnopolski do Warszawy. Skąd wiem, że będzie ekstra? Bo dla mnie to już czwarty z rzędu finał, choć pierwszy z tą drużyną – przyznał trener Tomasz Bielecki. - Wyniki tego  finału wojewódzkiego potwierdzają, że nareszcie na dobre ruszyło w Szczecinie szkolenie dzieci i młodzieży. I oby tak dalej. Każdy z ośrodków podpatruje najnowsze trendy, wzoruje się na najlepszych akademiach i jak widać, są już tego pierwsze efekty. Dobrym bodźcem są wyniki Pogoni, które zachęcają dzieci do spróbowania sił w futbolu. Nie przesadzę, jeśli powiem, że klimat dla piłki nożnej jest obecnie w Szczecinie znakomity.

 

Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.      AMO Szczecin 1.     UKS SP Orzeł 2010 Wałcz
2.      UKS Don Bosco 2.     UKS Victoria SP 2 Sianów
3.      AP Szczecinek 3.     SP Kościernica

4.      SP Dębno


4.     UKS B-Max ZS Grzmiąca


Najlepszy bramkarz Daniel Bednarski, AP Szczecinek Natalia Poczwara, SP Kościernica
Najlepszy zawodnik Karol Bojkowski, UKS Don Bosco Lena Świrska, UKS SP Orzeł 2010 Wałcz

Król strzelców

 

Mateusz Bartkowiak, AMO Szczecin (10 goli)

 

Nikola Synówka, UKS Victoria SP 2 Sianów (10 goli)

 

U-10 1.      Football Academy Szczecin 1.      UKS Victoria SP 2 Sianów
2.      UKS SP 7 Koszalin 2.      Olimpia Szczecin
3.      Unia Białogard 3.      UKS B-Max ZS Grzmiąca

4.      SP Drawsko Pomorskie


4.      UKS SP Orzeł 2010 Wałcz


Najlepszy bramkarz Maciej Kacprowski, Unia Białogard Agata Czerwoniec, UKS B-Max ZS Grzmiąca
Najlepszy zawodnik Rafał Jakubowski, UKS SP 7 Koszalin Zuzanna Rybińska, Olimpia Szczecin

Król strzelców

 

Max Labocha, Football Academy Szczecin (13 goli)

 

Julia Woźniak, UKS Victoria SP 2 Sianów (23 gole)

 

U-12 1.     SP 51 Szczecin 1.     Olimpia Szczecin
2.     SP 1 Świnoujście 2.     UKS Lubiana
3.     UKS Sława Jedynka Sławno 3.     UKS Niemica

4.     UKS AP Reissa Szczecinek


4.     UKS SP 2010 Orzeł Wałcz


Najlepszy bramkarz Maciej Gołojuch, UKS Sława Jedynka Sławno Daria Drozdowska, Olimpia Szczecin
Najlepszy zawodnik Mike Januszewski, SP 1 Świnoujście Amelia Kowalczyk, UKS Lubiana
Król strzelców Oliwier Smuniewski, SP 51 Szczecin (18 goli) Natalia Rohn, UKS SP 2010 Orzeł Wałcz ( 11 goli)
OCEŃ ZDJĘCIE00