Tymbark - U 10

Znamy zwycięzców XV edycji Turnieju

02.05.2015
Znamy zwycięzców XV edycji Turnieju

Zwycięzców XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznaliśmy 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas tegorocznych rozgrywek najlepsze okazały się reprezentacje chłopców z województwa zachodniopomorskiego w kategorii U-10 oraz województwa łódzkiego w kategorii U-12. Wśród dziewczynek do lat 10 triumfowały zawodniczki z województwa małopolskiego, a w kategorii U-12 najlepsze okazały się piłkarki z województwa opolskiego. Zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt już 13 czerwca zobaczą mecz Polska - Gruzja.


MECZE FINAŁOWE NA STADIONIE NARODOWYM

Ogólnopolski finał XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był popisem futbolu w wykonaniu najzdolniejszych dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu i losowaniu grup na Placu Defilad w Warszawie młodzi piłkarze i piłkarki wybiegli na boczne boiska Legii oraz Agrykoli Warszawa, gdzie w czwartek i w piątek zostały rozegrane mecze fazy grupowej. Rywalizacja 64 drużyn o prawo do gry w Wielkim Finale na Stadionie Narodowym przyciągnęła mnóstwo kibiców. Widzowie zgromadzeni na obiektach Legii oraz Agrykoli, byli świadkami eliminacji, które wyłoniły zespoły do gry o złote i brązowe medale na Stadionie Narodowym. Emocjonujący doping kilku tysięcy kibiców zgromadzonych na trybunach oraz pasjonujące mecze złożyły się na niezapomniane widowisko sportowe, którego świadkami byli m.in. Zbigniew Boniek (prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner Reprezentacji Polski), Andrzej Biernat (minister sportu i turystyki), Krzysztof Pawiński (współwłaściciel firmy Tymbark) oraz Arkadiusz Milik, Tomasz Kłos, Dariusz Dziekanowski i Tomasz Iwan.

 

Zwycięzców XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznaliśmy  2 maja na Stadionie Narodowym, na kilka godzin przed szlagierowym starciem Legii Warszawa z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski. W blasku jupiterów oraz przy głośnym dopingu kibiców zgromadzonych na stadionie, na murawę wybiegły dzieci, by rozegrać łącznie osiem pasjonujących spotkań, które wyłoniły Mistrzów Polski wśród dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12. Podczas finałowej rywalizacji nie brakowało koronkowych akcji, walki o każdy skrawek boiska oraz pięknych bramek, czyli wszystkiego co w futbolu najpiękniejsze. Oprócz niezapomnianych, sportowych emocji na kibiców czekało wiele atrakcji, m. in. występy gwiazd: Margaret, Tomasza Dolskiego i Grzegorza Hyżego.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to wspaniała impreza. Każdemu należą się gratulację za doskonałą organizację. Dziś obserwując rozgrywki widziałem na murawie kilku utalentowanych piłkarzy i piłkarek, więc jest duża szansa, że już wkrótce ponownie będziemy mogli ich zobaczyć w występach na Stadionie Narodowym”powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.


„Już po raz drugi w historii Turnieju zdobywców Pucharu Tymbarku poznaliśmy na Stadionie Narodowym. Jestem przekonany, że mecze finałowe rozegrane na najważniejszym i najpiękniejszym obiekcie piłkarskim w Polsce były nie tylko spełnieniem marzeń dla uczestników, ale również początkiem przyszłych piłkarskich karier na miarę Arkadiusza Milika. Za kilka lat zobaczymy, kto z tegorocznych finalistów zagra dla reprezentacji Polski, bo historia Turnieju, którego Tymbark jest głównym sponsorem od 9 lat, pokazuje, że jest on kopalnią prawdziwych piłkarskich diamentów.” – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Grupy Maspex Wadowice i współwłaściciel firmy Tymbark.


Podczas ogólnopolskiego finału XV edycji w rozgrywkach wzięło udział blisko 800 najbardziej uzdolnionych piłkarsko dziewcząt i chłopców z całej Polski. Po rozegraniu 192 meczów poznaliśmy tegorocznych zdobywców Pucharu Tymbarku. W rywalizacji chłopców do lat 10 drużyna z województwa zachodniopomorskiego po serii rzutów karnych pokonała 1-1 (3-2) reprezentację województwa lubelskiego. Sukces swoich podopiecznych ocenił trener Sławomir Kłos: To były niezwykłe emocje. Znaleźliśmy się w gronie najlepszych drużyn w całej Polsce, a na dodatek zdobyliśmy najwyższe trofeum. Wszyscy zawodnicy spisali się dziś genialnie, pokazali co potrafią i teraz możemy cieszyć się ze zwycięstwa. Jestem z nich bardzo dumny, w pełni zasłużyli na ten wynik!


W żeńskim finale U-10 zwycięstwo odniosły dziewczynki z województwa małopolskiego pokonując piłkarki z województwa mazowieckiego 2-0. Występ swoich zawodniczek podsumował trener Krzysztof Durlik: Zagraliśmy dziś spokojnie, dodatkowo graliśmy już z drużyną z Mazowsza i wiedzieliśmy czego się spodziewać. To dało nam delikatną przewagę psychologiczną. W zespole mamy zdecydowanie kilka zawodniczek, które w przyszłości mogą grać w najlepszych zespołach, a być może nawet w reprezentacji. Teraz czeka nas wypoczynek i oczywiście dalsze treningi, nie można w końcu spocząć na laurach!


W kategorii U-12 najlepsi okazali się chłopcy z województwa łódzkiego, którzy pokonali w finałowym meczu 5-2 drużynę z Wielkopolski. Sukces swoich piłkarzy skomentował trener Dawid Kroczek: Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. W ogóle cała organizacja to mistrzostwo świata, wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jesteśmy bardzo zadowoleniu z przebiegu całego turnieju. Spotkało się tutaj 16 najlepszych drużyn z całej Polski, więc tym bardziej nie mamy na co narzekać.


Wśród dziewcząt do lat 12 najlepsze okazały się reprezentantki województwa opolskiego, które w finale ograły 1-0 drużynę z Mazowsza. O drodze do złotego medalu opowiedział trener Mirosław Tulik: Jesteśmy zachwyceni i przeszczęśliwi. W meczu finałowym emocje sięgnęły zenitu, a do nas wciąż nie dociera co się właśnie wydarzyło. Dziś zagraliśmy na Stadionie Narodowym, a co więcej sięgnęliśmy po najwyższe trofeum. Dziewczynki były zdeterminowane i zagrały na 100% swoich możliwości. Mam nadzieję, że za rok znów uda nam się wziąć udział w rozgrywkach i kto wie, może powtórzymy ten wynik!


NAGRODA GŁÓWNA

Zwycięzcy XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategoriach wiekowych U-10 i U-12, oprócz zdobycia tytułu mistrzowskiego oraz wyjątkowego Pucharu Tymbarku, obejrzą na żywo mecz Polska – Gruzja, który rozegrany zostanie 13 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.Klasyfikacja generalna

Miejsce 

Chłopcy U-10

Dziewczęta U-10

Chłopcy U-12

Dziewczęta U-12

I

 ZACHODNIOPOMORSKIE

MAŁOPOLSKIE 

ŁÓDZKIE 

OPOLSKIE 

II

 LUBELSKIE

 MAZOWIECKIE

 WIELKOPOLSKIE

 MAZOWIECKIE

III

 ŁÓDZKIE

 DOLNOŚLĄSKIE

 MAZOWIECKIE

 PODKARPACKIE

IV

 WARMIŃSKO-MAZURSKIE

 LUBUSKIE

 ŚWIĘTOKRZYSKIE

ŁÓDZKIE

V

 MAZOWIECKIE

 WARMIŃSKO-MAZURSKIE

 ZACHODNIOPOMORSKIE

 KUJAWSKO-POMORSKIE

VI

 MAŁOPOLSKIE

 KUJAWSKO-POMORSKIE

 LUBELSKIE

 ŚWIĘTOKRZYSKIE

VII

 WIELKOPOLSKIE

 PODLASKIE

 OPOLSKIE

 ZACHODNIOPOMORSKIE

VIII

 LUBUSKIE

 LUBELSKIE

 PODLASKIE

 LUBELSKIE

IX

 ŚLĄSKIE

 WIELKOPOLSKIE

 ŚLĄSKIE

 LUBUSKIE

X

 KUJAWSKO-POMORSKIE

 ŚLĄSKIE

 KUJAWSKO-POMORSKIE

 DOLNOŚLĄSKIE

XI

 PODLASKIE

 POMORSKIE

 POMORSKIE

 WARMIŃSKO-MAZURSKIE

XII

 PODKARPACKIE

 ŚWIĘTOKRZYSKIE

 WARMIŃSKO-MAZURSKIE

 ŚLĄSKIE

XIII

 DOLNOŚLĄSKIE

 ŁÓDZKIE

 MAŁOPOLSKIE

 PODLASKIE

XIV

 ŚWIĘTOKRZYSKIE

 PODKARPACKIE

 PODKARPACKIE

 MAŁOPOLSKIE

XV

 POMORSKIE

 ZACHODNIOPOMORSKIE

 LUBUSKIE

 WIELKOPOLSKIE

XVI

 OPOLSKIE

 OPOLSKIE

 DOLNOŚLĄSKIE

 POMORSKIE

OCEŃ ZDJĘCIE00