Tymbark - U 10

Znamy zwycięzców!

03.05.2017
Znamy zwycięzców!

Zakończyła się XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy mistrzów do lat 10 i do lat 12. Wśród chłopców najlepsze okazały się drużyny z województwa mazowieckiego (kategoria U-10) oraz dolnośląskiego (kategoria U-12). W rozgrywkach dziewczynek zwyciężyły reprezentantki województwa śląskiego (kategoria U-10) oraz mazowieckiego (kategoria U-12). Na zwycięskie drużyny czeka teraz nagroda główna, czyli mecz Polska-Rumunia w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata.


Podczas finału ogólnopolskiego XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zobaczyliśmy w akcji 64 najlepsze drużyny do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu, które miało miejsce 29 kwietnia przy stadionie PGE Narodowym, a  które poprowadził jak również cały Finał Ogólnopolski - Dariusz Ślęzak (DJ Ucho), najzdolniejsi piłkarze i piłkarki ze wszystkich województw przez dwa dni dzielnie walczyli na boiskach Legii oraz Agrykoli Warszawa o awans do Wielkiego Finału.

 

2 maja tuż przed finałem Pucharu Polski pomiędzy Arką Gdynia i  Lechem Poznań, wyłoniono zwycięzców XVII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku. Przy tysiącach fanów na trybunach Stadionu PGE Narodowego i na oczach widzów oglądających transmisję na żywo w Polsacie Sport i Super Polsacie, na murawę wybiegli reprezentanci najlepszych w tym roku województw, by rozegrać 4 spotkania finałowe, które wyłoniły mistrzów Polski wśród dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12. W żadnym z tych spotkań nie zabrakło pięknych bramek, składnych akcji czy emocji trzymających w napięciu do samego końca, czyli wszystkiego, co w futbolu najpiękniejsze.

 

Wydarzenia na żywo w telewizji Polsat relacjonowali dla kibiców Mateusz Borek, jeden z najlepszych komentatorów w Polsce, oraz Łukasz Wiśniowski z kanału „Łączy Nas Piłka”. Zmagania najmłodszych piłkarskich talentów obserwowali osobiście m.in. Zbigniew Boniek (Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner reprezentacji Polski), Marcin Dorna (selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21) oraz trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski: Marcin Kasprowicz, Bartłomiej Zalewski i Robert Wójcik.


- Największą wartością tego Turnieju jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Ci, którzy grają dobrze, mogą dodatkowo dzięki tym rozgrywkom odwiedzić nowe miejsca, pojawić się może pierwszy raz w Warszawie, otrzymać wartościowe nagrody. Taka impreza pokazuje, że piłka i rywalizacja to są pozytywne emocje i staramy się zaszczepić wśród naszych dzieci, żeby uprawiały sport, bo wychowanie w duchu aktywności fizycznej jest absolutnie potrzebne powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.


- Na pewno jest to duża wartość selekcyjna, bo obserwacja tak wielu  młodych piłkarek i piłkarzy na tle innych, najlepszych w Polsce, to doskonały przegląd zawodników, którzy mogą w przyszłości stanowić o sile reprezentacji Polski, a historia tego Turnieju pokazuje, że tak właśnie się działo. Dodatkową wartością jest też kontakt tej piłki u podstaw piramidy z piłką profesjonalną. Na stadionie PGE Narodowym mamy kolejno mecze zespołów dziecięcych, a potem finał Pucharu Polski. To też dowód na to, jak blisko jest z podwórka na stadion – mówił podczas finałów selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21, Marcin Dorna.


- Dzień 2 maja jest również już od 4 lat prawdziwym świętem piłki nożnej w Polsce. Gra na murawie Stadionu PGE Narodowego w meczach finałowych Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to dla tych młodych zawodników nie tylko nagroda za ciężką pracę, poświęcenie i serce do futbolu, ale również motywacja do kolejnych treningów. Gratuluję wszystkim uczestnikom finału ogólnopolskiego oraz zwycięzcom i życzę by Wasz talent i pasja do futbolu zaowocowały w przyszłości grą w reprezentacji Polski wzorem Arkadiusza Milika, czy Piotra Zielińskiego, którzy też kiedyś grali w tym Turnieju. – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.


Pierwsze na murawę PGE Narodowego wybiegły drużyny z kategorii U-10 dziewcząt – KKS Katowice i UKS Beniaminek Krosno. Po zaciętym meczu wynik był remisowy (1:1) i do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne były rzuty karne. W nich bezbłędne były reprezentantki województwa śląskiego, które pokonały reprezentantki Podkarpacia 3:1. - Jesteśmy bardzo zadowoleni co widać po uśmiechach moich zawodniczek. Bardzo ciężko pracowaliśmy na ten sukces – cieszył się trener KKS Katowice, Krzysztof Witek. - Wiedzieliśmy, że w przypadku karnych dojdzie do wymiany i między słupkami stanie doświadczona zawodniczka z pola. Poprawiliśmy swój ubiegłoroczny wynik i z tym samym „brązowym” zespołem sięgnęliśmy po złoto. Jadąc tutaj nie nastawialiśmy się na nic, chcieliśmy zagrać swoje i przyjąć taki wynik, jaki wybiegamy na boisku. Jest to dla nas trenerów, jak i zawodniczek, bardzo duże przeżycie i wielki sukces.


W Wielkim Finale chłopców do lat 10 naprzeciw siebie stanęły zespoły UKS 4 Kostrzyn (lubuskie) i UKS Irzyk (mazowieckie). Pierwszy strzelił Irzyk, na co kostrzynianie odpowiedzieli bramką wyrównującą. Reprezentantom Mazowsza udało się jednak rozstrzygnąć finał na swoją korzyść jeszcze w regulaminowym czasie gry i pokonali rywali 2:1. – Kiedy pierwszy raz pojechaliśmy na turniej w kategorii U-8 dwa lata temu, który wygraliśmy, wiedzieliśmy, że będziemy w tym roku walczyć o medal. Zebraliśmy cenne doświadczenie, które daje nam „kopa” na następne miesiące. Zawsze się kieruję u dzieci ich świadomością i dążeniem do celów – jednym z nich było dla nas zwycięstwo właśnie w tym Turnieju – tłumaczył trener Arkadiusz Szafranek, który został wybrany „Najlepszym trenerem” XVII edycji „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. - Nagroda indywidualna była dla mnie wielkim zaskoczeniem. Zawsze z pokorą podchodzę do pracy jako trener, to tylko sport – nie zawsze się wygrywa, a po porażkach tłumaczę swoim zawodnikom, że to tylko po to, aby jeszcze więcej nad sobą pracować. Jednak dziś będziemy świętować nasz sukces – dodał szkoleniowiec UKS Irzyk.

 

Bardzo zacięty był pojedynek w kategorii dziewcząt do lat 12. Po początkowej przewadze KA 4 resPect z Wielkopolski, to zespół UKS Ząbkovii Ząbki z Mazowsza przejął inicjatywę i strzelił dwie bramki. Nawet bramka kontaktowa rywalek na 2:1 pod koniec meczu nie odebrała im zwycięstwa w Wielkim Finale. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wygrać i obronić tytuł sprzed roku. Zeszłoroczny finał był dla nas cięższy, ponieważ wygraliśmy go w karnych. W tym roku miałem silniejszy i bardziej doświadczony zespół. Nie byliśmy gościnni, jednak reprezentowaliśmy Mazowsze i rola gospodarza do czegoś nas zobowiązywała – uśmiechał się trener Ząbkovii, Marcin Wojda. - Naszym głównym założeniem, już od pierwszych etapów turnieju, była obrona tytułu. W porównaniu z zeszłorocznym turniejem, ten był dla mnie zdecydowanie spokojniejszy, dzięki zebranemu doświadczeniu. Wiedziałem, czego mogę się po dziewczynach spodziewać. One po prostu mają świadomość po co wchodzą na boisko. W przyszłym roku, już nie z tymi dziewczynkami, powalczymy znów o finały ogólnopolskie.

 

Do wyłonienia zwycięzcy w ostatnim finale – w kategorii U-12 chłopców – potrzebne były rzuty karne. W podstawowym czasie gry było 1:1,  karne natomiast lepiej wykonywali  zawodnicy SP 45 Wrocław (woj. dolnośląskie), którzy pokonali MGUKS Pogoń Zduńska Wola (woj. łódzkie) 2:1. - Dla mnie i dla chłopaków to wielkie przeżycie i pierwszy taki duży turniej. Od pierwszego dnia czuć było atmosferę wielkiego turnieju. Co ciekawe, w finale pokonaliśmy zespół, z którym przegraliśmy w rozgrywkach grupowych – mówił drugi trener wrocławian, Jakub Gruszka. - Nie mieliśmy oczekiwań jadąc na finał ogólnopolski, przede wszystkim moi chłopcy mieli zebrać doświadczenie i po prostu walczyć w każdym meczu o zwycięstwo. Po meczu finałowym  są zadowoleni, jednak są w takim szoku, że jeszcze do nich nie dotarło, że wygrali cały Turniej – śmiał się trener Gruszka.

 

Nagrodę dla najlepszego trenera z rąk prezesa Zbigniewa Bońka otrzymał Arkadiusz Szafranek z zespołu UKS Irzyk (woj. mazowieckie). Nagrodę fair play za największą liczbę Zielonych Kartek wręczonych podczas Turnieju za zachowania fair play, dostała natomiast Szkoła Podstawowa w Karsinie (woj. pomorskie).


Klasyfikacja generalna Finału Ogólnopolskiego XVII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"


U-10 DZIEWCZĘTA   U-10 CHŁOPCY
1. ŚLĄSKIE (KKS Katowice)   1. MAZOWIECKIE (UKS Irzyk)
2. PODKARPACKIE (Beniaminek Krosno)   2. LUBUSKIE (UKS 4 Kostrzyn)
3. ŁÓDZKIE (UKS SMS Łódź)   3. WIELKOPOLSKIE (SP 1 Międzychód)
4. KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Tęcza Bydgoszcz)   4. POMORSKIE (UKS Orlik Stężyca)
5. LUBUSKIE (MUKS Stilon Gorzów)   5. ŚWIĘTOKRZYSKIE (AMO I Kielce)
6. DOLNOŚLĄSKIE (UKS Wołów)   6. WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 18 Olsztyn)
7. ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS Olimpia Szczecin)   7. MAŁOPOLSKIE (MUKS Dunajec Nowy Sącz)
8. OPOLSKIE (SP 4 Namysłów)   8. KUJAWSKO-POMORSKIE (Gol Brodnica)
9. MAZOWIECKIE (Varsovia Girls)   9. ŁÓDZKIE (RAP Radomsko)
10. PODLASKIE (UKS 10 Łomża)   10. PODKARPACKIE (AMO Rzeszów)
11. MAŁOPOLSKIE (C.A.R. Junior Krzeszowice)   11. ZACHODNIOPOMORSKIE (MUKS Orzeł 2010 Wałcz)
12. LUBELSKIE (PSP Modliborzyce)   12. OPOLSKIE (Masters Brzeg)
13. WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SSP Tylice)   13. LUBELSKIE (UKS Niedźwiadek Chełm)
14. WIELKOPOLSKIE (UKS 2 Luboń)   14. ŚLĄSKIE (UKS Gol Bieruń)
15. ŚWIĘTOKRZYSKIE (PSP Kunów)   15. PODLASKIE (SP 4 Zambrów)
16. POMORSKIE (SP 5 Malbork)   16. DOLNOŚLĄSKIE (SP 11 Jelenia Góra)
U-12 DZIEWCZĘTA   U-12 CHŁOPCY
1. MAZOWIECKIE (UKS Ząbkovia Ząbki)   1. DOLNOŚLĄSKIE (SP 45 Wrocław)
2. WIELKOPOLSKIE (KA 4 Respect)   2. ŁÓDZKIE (MGUKS Pogoń Zduńska Wola)
3. ŚLĄSKIE (Akademia Sportu KSB Lędziny)   3. WIELKOPOLSKIE (UKS AP Reissa Poznań)
4. PODKARPACKIE (Beniaminek Krosno)   4. KUJAWSKO-POMORSKIE (SP 69 Bydgoszcz)
5. ŚWIĘTOKRZYSKIE (PSP 7 Ostrowiec Św.)   5. ZACHODNIOPOMORSKIE (SP 51 Szczecin)
6. POMORSKIE (UKS Lider Rychnowy)   6. MAZOWIECKIE (SP 22 Płock)
7. ZACHODNIOPOMORSKIE (UKS Olimpia Szczecin)   7. POMORSKIE (UKS Jedynka Reda)
8. DOLNOŚLĄSKIE (ZS w Wojborzu)   8. LUBELSKIE (UKS Niedźwiadek Chełm)
9. MAŁOPOLSKIE (UKS Trójka Staszkówka Jelna)   9. MAŁOPOLSKIE (SP 18 Tarnów)
10. LUBELSKIE (UKS Piątka Biała Podlaska)   10. ŚWIĘTOKRZYSKIE (SP 27 Kielce)
11. ŁÓDZKIE (ULKS Sieradz)   11. ŚLĄSKIE (MUKP Dąbrowa Górnicza)
12. WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP Samborowo)   12. OPOLSKIE (UKS Rodło Opole)
13. KUJAWSKO-POMORSKIE (UKS Tęcza Bydgoszcz)   13. WARMIŃSKO-MAZURSKIE (SP 19 Elbląg)
14. OPOLSKIE (LUKS Biała Nyska)   14. PODLASKIE (SP 14 Białystok)
15. LUBUSKIE (MUKS Stilon Gorzów)   15. LUBUSKIE (UKS Polonia Słubice)
16. PODLASKIE (SP Rosochate)   16. PODKARPACKIE (SP 9 Dębica)


Nagrody Indywidualne


U-10 dziewczęta
       
    Imię i nazwisko Drużyna
Najlepsza bramkarka   Gabriela Kiałka Lubuskie - MUKS Stilon Gorzów Wlkp.
Najlepsza zawodnikczka   Anna Skrzypczyk Podkarpackie - UKS Beniaminek Krosno
Królowa strzelczyń 19 bramek Zuzanna Witek Śląskie - KKS Katowice
   
U-10 chłopcy
       
    Imię i nazwisko Drużyna
Najlepszy bramkarz   Antoni Detmer Lubuskie - UKS Czwórka Kostrzyn nad Odrą
Najlepszy zawodnik   Mateusz Cichocki Mazowieckie - UKS Irzyk
Król strzelców 12 bramek Kacper Plichta Podkarpackie - AMO Rzeszów
   
U-12 dziewczęta
       
    Imię i nazwisko Drużyna
Najlepsza bramkarka   Ewa Sikora Śląskie - UKS Akademia Sportu KSB Lędziny
Najlepsza zawodnikczka   Maja Grzybowska Mazowieckie - UKS Ząbkovia Ząbki
Królowa strzelczyń 13 bramek Celina Cupa Pomorskie - UKS Lider Rychnowy
   
U-12 chlopcy
       
    Imię i nazwisko Drużyna
Najlepszy bramkarz   Oliwier Piątkowski Świętokrzyskie - SP 27 Kielce
Najlepszy zawodnik   Maksymilian Stangret Łódzkie - MGUKS Pogoń Zduńska Wola
Król strzelców 11 bramek Oliwer Smuniewski Zachodniopomorskie - SP 51 Szczecin
       
Nagroda Fair Play: Szkoła Podstawowa Karsin - woj. pomorskie
       
Najlepszy trener: Arkadiusz Szafranek - woj. mazowieckie - UKS Irzyk


OCEŃ ZDJĘCIE00