Tymbark - U 10

O Mezo

68_34_zdjcie-mezo-2.jpg

Specjalnie na potrzeby Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"Mezo - jeden z najbardziej znanych wykonawców polskiej sceny hip-hopowej - napisał słowa i skomponował muzykę do piosenki, która jest Turniejowym hitem. „Z podwórka na stadion” to energetyczny i zagrzewający do gry kawałek.

Mezo chętnie angażuje się we wszelkiego typu programy społeczne, a na pytanie dlaczego włączył się właśnie w ten Turniej, bez chwili zawahania odpowiada:


„Dlatego, że "czuję piłkę" i uważam, że nie ma nic lepszego dla młodego człowieka niż pasja do sportu, który kształtuje go nie tylko fizycznie, ale również duchowo. Uczy konsekwencji, dyscypliny i hartuje. Uważam, że warto grać niezależnie od tego, czy chce się być drugim Ronaldinho, czy po prostu chce się pobiegać dla zdrowia.”


Oprócz muzyki drugą największą pasją Mezo jest właśnie piłka nożna. Jako chłopiec grał w Lechu Poznań w drużynie juniorów. W wieku 17 lat stanął na rozdrożu – musiał zdecydować co dalej chce robić w życiu.


„W piłkę grałem od 9 roku życia i jednocześnie od kilku lat zajmowałem się rapowaniem. Łączenie tego wszystkiego jeszcze ze szkołą stawało się niemożliwe. Wybrałem hip-hop i nie żałuję, bo z piłką nożną wciąż mam kontakt, choć nie zostałem profesjonalnym piłkarzem.”

 

Zdaniem Mezo takich inicjatyw, jak Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" nigdy za wiele. Szczególnie, że prawdziwe talenty można wyłapać już we wczesnym etapie, a im wcześniej się zacznie szlifować te piłkarskie diamenty tym lepiej.


"Poza tym dzieciaki po prostu chętnie uczestniczą w takich zawodach. To dla nich możliwość sprawdzenia się i szansa na pokazanie umiejętności, a przede wszystkim dobra zabawa.”


Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Turnieju Mezo życzy dobrej zabawy.


„Bawcie się dobrze! Droga z podwórka na stadion jest długa i kręta, ale żeby tam dotrzeć trzeba najpierw stanąć na starcie. Wy już jesteście gotowi na tę przygodę!”